Genizeti ameliyat fiyatları 2019

, Genizeti Hastalıkları
Oca 13, 2019  39 Yorumlar

Genizeti ameliyatı (adenoidektomi) fiyatları nasıl belirlenir ?

Genizeti ameliyat fiyatları birçok duruma göre değişkenlik gösterir. Bunlardan biri ameliyatın yapıldığı hastanedir.  Ameliyatın yapıldığı hastanenin sağladığı hizmetler hastane masrafını belirleyen en önemli faktördür. Genizeti ameliyatı için gerekli olan teknik ekipman aslında oldukça basit ve ucuzdur. Birçok hastanede ameliyat için gerekli asgari ekipmana sahiptir. Ancak hastanenin sunduğu hasta karşılama, hasta odası, hastane hizmetleri, ulaşım özelliği ve bulunduğu konuma göre genizeti ameliyatı fiyatı değişebilmektedir.

Genizeti ameliyatı fiyatını belirleyen bir faktörde ameliyatı yapacak olan hekimin akademik kariyeridir. Profesör doktorun yaptığı ameliyat mantık olarak daha pahalı olması beklenir. Genizeti ameliyatı her ne kadar kolay bir ameliyat olsa da akademik tecrübesi olan bir hekimin ameliyata ayıracağı süre daha değerli olacaktır. Genizeti ameliyatı asistanlık eğitiminin başlangıcından itibaren öğretilen en önemli konudur. Bütün kulak burun boğaz uzmanları genizeti ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Hastanedeki yatış süresi genizeti ameliyatı fiyatına etki edebilir. Çocuklar genellikle açlığa dayanamadıkları için genizeti ameliyatları sabah saatlerinde yapılır ve hasta akşam evine gönderilir. Bazen doktorlar bazen de aileler çocukların bir akşam hastanede kalmasını isterler. Hastanede kalış süresi doktor ve hasta birlikte karar verebilirler. Örnek olarak evi uzak mesafede olan bir hastanın akşam hastanede yatmasını uygun görebiliriz.

Genizeti ameliyatı yapılırken kullanılan teknik ekipmanlar vardır. Halk arasında birçok farklı isimle anılan  yöntemler vardır. Bu cihazların bağlı genizeti ameliyat fiyatı değişmektedir. Ameliyat sırasında kullanılan cihazların artıları olduğu gibi eksileri de vardır.  Genizeti ameliyatında kullanılan cihazlarla ilgili detaylı bilgileri diğer yazılarımda bulabilirsiniz.

Hastaların genel sağlık sorunları  genizeti ameliyat fiyatlarını etkileyebilir. Hastanın diyabetinin olması, kalp problemlerinin olması, kanama ile ilgili hastalıklarının olması gibi sorunlar ameliyat fiyatını etkileyecektir.

İnternet ortamında yazılı fiyatlar zamanla eskide kalacağı için geniz eti ameliyat fiyatları 2019 yılı bilgileri için en doru fiyatı kendi doktorunuzdan alabilirsiniz.

Genizeti (adenodektomi) ile ilgili sık sorulan sorular:

 Geniz eti ameliyatından sonra kanama olur mu?

  • Kanama olasılığı vardır. Ancak bu olasılık çok düşüktür. Bu sebepten dolayı hastalarımızın 2 hafta süre ile şehir dışına çıkmasına izin vermeyiz.

Genizeti ameliyatından sonra ağrı olur mu?

  • Genizeti ameliyatından sonra ağrı yok denecek kadar az olur.

Genizeti ameliyatı sonrası boğaz enfeksiyonu sıklığı artar mı?

  • Hayır artmaz. Hastanın boğaz enfeksiyonu sıklığı değişmez.

Kış mevsimi ve geniz eti sorunu

Kış mevsimler genizeti problemi olan çocuklar için zor geçer. Genizeti hastalıklarının tedavisi ve genizeti ameliyatı kararı mevsimden mevsime değişir. Kış mevsimi ve genizeti ilişkisi nedir? Genizeti dediğimiz adenoid dokusu aslında lenfatik sistem dediğimiz savunma...

Devamını Oku

Geniz eti ameliyatı kaç yaşında yapılır?

Ameliyat için yaş kısıtlaması yoktur. Ameliyat için gerekli olduğunda yaşa bakılmaksızın ameliyat yapılabilir. Ancak çocuklarda geniz eti ameliyatı ihtiyacı  sıklıkla 3-6 yaş arasında ortaya çıkar Çocukluk çağının en sık görülen hastalıklarında birisi geniz etinin...

Devamını Oku

Çocuklarda Geniz Eti Ameliyatı

Geniz eti, burunun arka boşluğunda geniz dediğimiz alanda yer alan üzüm salkımı şekline benzeyen lenfoid doku kütlesidir. Çocuk büyüdükçe geniz eti de büyümeye devam eder.                Geniz eti genellikle iki yaşından itibaren olmak üzere sık sık geçirilen üst...

Devamını Oku